Poniedziałek, 25 września 2023 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Wystawa dotycząca studium porównawczego tradycyjnej architektury orawskiej

Wystawa dotycząca studium porównawczego tradycyjnej architektury orawskiej2011-04-13

Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego serdecznie zaprasza  na wernisaż wystawy pt. Studium porównawcze tradycyjnej architektury orawskiej na starej fotografii ze stanem obecnym. Wernisaż odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem (ul. Chałubińskiego 42a). Podczas wernisażu wykład pt. Budownictwo ludowe na polskiej Orawie wygłosi dr Zbigniew Moździerz z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Wystawa jest efektem mikroprojektu pt. Studium porównawcze tradycyjnej architektury orawskiej na starej fotografii ze stanem obecnym realizowanego przez Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej od stycznia do grudnia 2010 r. Partnerami w mikroprojekcie był: po stronie polskiej-Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz po stronie słowackiej-Turist – Orava, združenie pre rozvoj cestovného ruchu a historických tradícií Oravy.