Piątek, 24 maja 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Strony internetowe www.tatrybezgranic.eu oraz www.tatrybezhranic.eu

Strony internetowe www.tatrybezgranic.eu oraz www.tatrybezhranic.eu2012-03-15
Beneficjent: Tatrzański Park Narodowy
Partner słowacki: Štátne lesy Tatranského národného parku z siedzibą w Tatrzańskiej Łomnicy
Tytuł mikroprojektu: Tatry bez granic – internetowy konkurs wiedzy

Strony 
www.tatrybezgranic.eu (polska wersja językowa) oraz www.tatrybezhranic.eu (słowacka wersja językowa)  poświęcone były  konkursowi wiedzy na temat Tatr.  Konkurs pn. Tatry bez granic – internetowy konkurs wiedzy  miał na celu podniesienie poziomu świadomości ekologicznej zarówno wśród ludności lokalnej jak i wśród turystów, którzy odwiedzają  TPN i TANAP. Konkurs  trwał od 1 marca 2010 do 31 maja 2010.

Na portalach zamieszczono 92 pytania (po jednym na każdy dzień trwania konkursu) wraz z prawidłowymi  odpowiedziami  (46 pytań opracowanych przez polski TPN i 46 pytań przygotowanych przez słowacki TANAP). Pytania dotyczyły przyrody nieożywionej, fauny, flory, topografii, historii ochrony przyrody w Tatrach, historii TANAP-u i TPN-u, historii turystyki, ratownictwa i przewodnictwa, przepisów prawnych. Zachęcamy do odwiedzenia stron konkursu oraz sprawdzenia swojej wiedzy na temat Tatr!