Niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Spotkanie promujące "Leksykon fotografów tatrzańskich" na Słowacji

Spotkanie promujące "Leksykon fotografów tatrzańskich" na Słowacji2012-03-06

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego oraz Autorzy: Magdaléna Bekessová, Zuzana Lisoňová, Erika Cintulova, Dana Rosová, Maroš Semančík, Kazimierz Gajewski, Aleksander Żakowicz, Dominik Dubiel zapraszają na promocję "Leksykonu polskich i słowackich fotografów tatrzańskich i zakładów fotograficznych w Tatrach, na Podhalu, Orawie, Spiszu i Liptowie do roku 1939". Spotkanie  odbędzie się w dniu 23 marca 2012 r. (piątek) o godzinie 14.00 na Zamku w Kieżmarku (ul. Hradné nám. 42).
 
"Leksykon polskich i słowackich fotografów tatrzańskich i zakładów fotograficznych w Tatrach, na Podhalu, Orawie, Spiszu i Liptowie do roku 1939" zawiera biografie ok. 800 fotografów zawodowych, amatorów i turystów, którzy fotografowali Tatry i ich okolice Podhale (Spisz, Orawa, Liptów).

Leksykon został wydany w ramach  mikroprojektu  pt. Ocalić od zapomnienia fotografie polsko-słowackiego Podtatrza i Tatr.  Partnerem słowackim w mikroprojekcie jest  Muzeum w Kieżmarku.