Niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Rusza druga edycja Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”

Rusza druga edycja Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”2016-05-09
3.. 2.. 1.. start! Nowy Targ
Festiwal rozpocznie się już 15 maja na rynku w Nowym Targu. Od godziny 14:00 na stoiskach będą prezentować się wystawcy – beneficjenci unijnych dotacji, którzy mają w swoim dorobku realizację atrakcyjnych i nowatorskich projektów.
W Nowym Targu zobaczymy m.in. Euroregion Tatry, Gminę Miasto Nowy Targ, Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, Nadleśnictwo Nowy Targ, Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A., Szkołę Górską – Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego, Podhalańską Lokalną Grupę Działania, PUP Nowy Targ i PUP Zakopane oraz firmy: Edyta Kania EMU, Ekokropka Anna Janik, MAKUK, Prywatny żłobek „Raj Liska” Karol Lisiakiewicz.

Atrakcje dla każdego
Wystawcy przygotowali wiele ciekawych prezentacji i aktywności – to między innymi: zabawy interaktywne, warsztaty czy degustacje własnych wyrobów.
Odwiedzających miasteczko festiwalowe, rozlokowane na nowotarskim rynku, czekają warsztaty tworzenia biżuterii, degustacja wód leczniczych, pokazy sportowe, nauka jazdy na nartorolkach, warsztaty plastyczne, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i koncerty.
Najmłodszym umilą czas profesjonalni animatorzy w bezpłatnej strefie zabaw z dmuchańcami, fotobudką i wieloma innymi atrakcjami.

Coś więcej o funduszach

Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat możliwości otrzymania unijnej dotacji, specjaliści od programów pomocowych będą służyć doradztwem    i konsultacjami na stoisku Funduszy Europejskich. 

Ponadto od 10 do 15 maja na nowotarskim Rynku będzie czynny Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. W godz. 11.00-18.00 (podczas Festiwalu w godz. 14.00-19.00) będzie można bezpłatnie porozmawiać ze specjalistami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Euroregionu Tatry, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości na temat rozwoju ścieżki zawodowej czy dotacji dla firm, instytucji
 i organizacji pozarządowych.

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl