Czwartek, 23 maja 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Rajd w ramach projektu pt. "Przewodnik po ścieżkach pieszo-rowerowych..."

Rajd w ramach projektu pt. "Przewodnik po ścieżkach pieszo-rowerowych..."2013-09-24
W dniu 27 września 2013 r. odbędzie się rajd  po ścieżkach pieszo-rowerowych na pograniczu polsko-słowackim. Spotkanie uczestników rajdu  zaplanowano na godzinę 9.00 w centrum wsi Kacwin (obok Pubu Francesco), skąd o 9:30 uczestnicy wyruszą wyznaczoną częścią ścieżki w stronę miejscowości Malá Franková.


Wydarzenie realizowane jest w ramach mikroprojektu pt. Przewodnik po ścieżkach pieszo-rowerowych na pograniczu polsko-słowackim wdrażanego przez Gminę Łapsze Niżne. Partnerem słowackim w projekcie jest Obec Malá Franková. Celem projektu jest rozpowszechnienie informacji o istniejącej infrastrukturze pieszo-rowerowej na Spiszu. Temu celowi służyć mają produkty projektu, czyli:
  • aplikacja mobilna stanowiąca swoisty przewodnik po trasach pieszo-rowerowych na Spiszu. Aplikację będzie można pobrać ze strony internetowej Gminy Łapsze Niżne i zainstalować na urządzeniach mobilnych (komórka, smartphone, tablet czy laptop). Aplikacja zostanie opracowana w czterech językach (polskim, słowackim, angielskim oraz niemieckim). Będzie ona zawierać szczegółowe informacje na temat: flory, fauny regionu, ciekawostek kulturowych, mapę GPS i film z wybranych ścieżek pieszo-rowerowych.
  • Mapa po ścieżkach pieszo-rowerowych pogranicza Zamagórza polsko – słowackiego.