Niedziela, 01 października 2023 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Promocja albumu internetowego www.album.nowytarg.pl

Promocja albumu internetowego www.album.nowytarg.pl2012-02-15
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu i Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego  serdecznie zapraszają na promocję albumu internetowego www.album.nowytarg.pl  Promocja odbędzie się w dniu 29.02.2012 r. (środa) o godzinie 18.00 w Muzeum Podhalańskim (Rynek 1-Ratusz, Nowy Targ).
W albumie zamieszczono kilkaset fotografii archiwalnych prezentujących zarówno Nowy Targ, jak i Kieżmark z okresu od połowy XIX wieku do roku 1945. Zdjęcia  pochodzą ze zbiorów Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu, Muzeum w Kieżmarku oraz ze zbiorów indywidualnych uczestników konkursu pn. „Ocalić od zapomnienia-archiwalna fotografia z Nowego Targu do 1945 r”.  Zdjęcia  można oglądać on-line lub wyszukiwać je według następujących kategorii: widoki miasta i okolic, portrety mieszkańców, uroczystości i wydarzenia (państwowe, kościelne, rodzinne), gospodarka (przemysł, handel, rzemiosło), życie codzienne (praca, sport, kultura, rozrywka), szkolnictwo.

Album został opracowany w ramach  mikroprojektu  pt. Ocalić od zapomnienia fotografie polsko-słowackiego Podtatrza i Tatr.  Partnerem słowackim w mikroprojekcie jest  Muzeum w Kieżmarku.