Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Otwarcie ścieżki rowerowo - pieszej Kacwin-Velka Frankova

Otwarcie ścieżki rowerowo - pieszej Kacwin-Velka Frankova2013-09-09
Fundacja Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego wraz z partnerem słowackim, którym jest Obec Veľká Franková zapraszają na uroczystość otwarcia ścieżki rowerowo-pieszej Kacwin - Veľká Franková połączoną z transgranicznym wyścigiem rowerowym. Uroczystość odbędzie się w dniu 24.09.2013 r. w miejscu dawnego, polsko-słowackiego przejścia granicznego Kacwin - Veľká Franková.


W programie m.in.:

  9:00 - rejestracja uczestników wyścigu rowerowego,
10:00 - inauguracja spotkania,
11:30 - start zawodów,
12:30 - ogłoszenie wyników.

Wydarzenie realizowane jest w ramach mikroprojektu pt. Ścieżka łączy Spisz, którego Beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Regionu Jeziora Czorsztyńskiego. Partnerem słowackim w projekcie jest  Obec Veľká Franková. Główne działanie realizowane w ramach projektu to wykonanie ścieżki rowerowo-pieszej łączącej Kacwin z Granicą Państwa. Długość remontowanego odcinka wynosi 1.168 mb i polega na wykonaniu:
  • podbudowy drogi wraz z utrwaleniem nawierzchni emulsją asfaltową,
  • drenażu,
  • poręczy ochronnych,
  • wiaty postojowej dla turystów w punkcie granicznym oraz umocnieniu mostku.
Całość robót objęta projektem koresponduje z analogicznymi robotami wykonywanymi przez partnera słowackiego.  W efekcie tych prac otrzymano  odremontowany  odcinek ścieżki łączący malownicze miejscowości po obu stronach granicy. Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo tutaj.