Sobota, 13 lipca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Obec Ludrova zainteresowana współpracą transgraniczną

Obec Ludrova zainteresowana współpracą transgraniczną2015-05-20
Biuro Związku Euroregion „Tatry” uprzejmie informujemy, że Obec  Ludrová poszukuje partnera z Polski z którym będzie mogła realizować projekty z różnych funduszy w perspektywie finansowej 2014 - 2020. Ludrová położona jest około 4 km na południowy-wschód od Ružomberku w otoczeniu mniejszych masywów Tatr Niskich. Jest bazą wypadową do Ludrovskkiej Doliny. Ma 1022 mieszkańców. W miejscowości znajduje się szkoła podstawowa i przedszkole oraz działają stowarzyszenia i kluby: klub sportowy, klub emerytów,  Ludrová Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Obywatelskie Ludrovská.

W Ludrovej znajdują się cenne zabytki kulturalne, takie jak gotycki kościół Wszystkich Świętych z XIII w., znaleziska archeologiczne Pansová i Stárňa. Ludrova współpracuje z gminą Vigantice  z Czech, z którą organizuje wydarzenia kulturalne i społeczne. Instytucje zainteresowane współpracą z Ludrovą  prosimy o kontakt z biurem Związku Euroregion „Tatry“.