Sobota, 13 lipca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

"MŁODZIEŻOWY SŁOWNIK TURYSTYCZNY"

"MŁODZIEŻOWY SŁOWNIK TURYSTYCZNY"2012-03-21
Tytuł: Młodzieżowy Słownik Turystyczny, wyd. Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, ss. 112, Poronin 2010, nakład: 2.000 egzemplarzy

Jak wskazuje autor: Młodzieżowy Słownik Turystyczny to publikacja, która jest owocem współpracy dwóch społeczności szkolnych na pograniczu polsko-słowackim. Słownik powstał w ramach projektu pt.  Młodzi na szlakach pogranicza polsko-słowackiego, zrealizowanego przez Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Tytuł publikacji podpowiada, jak jest zbudowana oraz kto stanowi grupę jej potencjalnych odbiorców. Młodzieżowy – powstał z myślą o młodzieży i został opracowany przez młodych ludzi. Słownik – zawiera blisko 2 tysiące haseł w języku polskim, słowackim i angielskim pogrupowanych w 24 kategoriach tematycznych bliskich zainteresowaniom młodzieży. Turystyczny – zawiera część przewodnią napisaną również w trzech językach, ukazującą walory przyrodnicze i kulturowe terenu, po którym wędrowali uczestnicy projektu.