Sobota, 13 lipca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Lekcje muzealne "Historia Nowego Targu w archiwalnej fotografii od połowy XIX w. do roku 1945

Lekcje muzealne "Historia Nowego Targu w archiwalnej fotografii od połowy XIX w. do roku 19452012-01-26
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu i Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w lekcjach muzealnych: Historia Nowego Targu w archiwalnej fotografii od połowy XIX w. do roku 1945. W trakcie zajęć organizatorzy opowiedzą o mieszkańcach Nowego Targu, ich codziennym życiu, miejskim pejzażu, organizacjach związanych z miastem, gospodarce, historycznych wydarzeniach i uroczystościach. Uczestnicy lekcji, w trakcie prezentacji multimedialnej, dowiedzą się kto i co fotografował oraz jak dokumentowano życie miasta od połowy XIX w. do roku 1945.

Zajęcia prowadzone są bezpłatnie w Muzeum Podhalańskim (Rynek 1 – Ratusz, Nowy Targ). Lekcja trwa 40 min. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem telefonu 18 266-77-76 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail:  muzeum@nowytarg.pl

Lekcje muzealne organizowane są  w ramach mikroprojektu pt. Ocalić od zapomnienia fotografie polsko-słowackiego Podtatrza i Tatr. Partnerem słowackim w mikroprojekcie jest Muzeum w Kieżmarku.