Sobota, 13 lipca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Lachowsko-Orawski Festiwal Kultur

Lachowsko-Orawski Festiwal Kultur2014-06-02
Miasto Limanowa zaprasza do udziału w Lachowsko-Orawskim Festiwalu Kultur, który odbędzie się w dniu 8 czerwca 2014r. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14.00. Festiwal będzie połączony z otwarciem nowej Muszli Koncertowej w Parku Miejskim w Limanowej.Lachowsko–Orawski festiwal Kultur podzielony będzie na cztery kategorie: I MALI ARTYŚCI – prezentacja talentów przedszkolnych, II WESOŁA SZKOŁA – prezentacja talentów szkolnych, III MIĘDZYNARODOWE NUTY – prezentacja talentów uczniów szkół muzycznych i IV ECHO TROMBITY – prezentacja orkiestr dętych i zespołów regionalnych obydwóch miast. Poniżej zamieszczono zaproszenie na Festiwal.

Muszla koncertowa powstała w miejscu, gdzie znajduje się obiekt, który przed laty pełnił funkcję sceny koncertowej, a od lat nie był wykorzystywany ze względu na bardzo zły stan techniczny. Obiekt zaplanowano jako dwukondygnacyjny: piwnica i scena koncertowa. Przebudowa polegała na wykonaniu wewnętrznej klatki schodowej z poziomu podpiwniczonego na scenę koncertową i przebudowie istniejących pomieszczeń w części podpiwniczonej. Istniejące przyziemia muszli zostanły zaadaptowane. Powstało tam zaplecze dla obsługi sceny koncertowej, na które składają się takie pomieszczenia jak: szatnia/przebieralnia, WC, pomieszczenie porządkowe. Nadbudowana część obiektu stanowi zadaszenie klatki schodowej i zaplecze techniczne obsługi plenerowych imprez rekreacyjno-kulturalnych.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo tutaj

Festiwal oraz budowa Muszli Koncertowej w Parku Miejskim realizowane są w ramach mikroprojektu pt. Lachowsko–orawski festiwal Kultur. Projekt wdrażany jest przez Miasto Limanowa  we współpracy z Miastem Dolny Kubin.