Niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Dzień Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dzień Europejskiej Współpracy Terytorialnej2015-09-14
Dzień Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT) przypadający co roku 21 września, to dzień, w którym Europa przypomina jak wiele międzynarodowych projektów zostało zrealizowanych i jak wiele udało się osiągnąć w ramach współpracy transgranicznej. W tygodniu poprzedzającym i następującym po 21 września również Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 i jego Beneficjenci pokazują swoje sukcesy organizując rozmaite przedsięwzięcia. W tegoroczne obchody Dnia Europejskiej Współpracy Terytorialnej zaangażował się również Związek Euroregion "Tatry", Gmina Czarny Dunajec oraz Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu.

  • Związek Euroregion "Tatry", Nowy Targ - konferencja podsumowująca realizację mikroprojektów w ramach PWT PL-SK 2007-2013
29 września 2015 r. Związek Euroregion Tatry organizuje w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu konferencję podsumowującą rezultaty 143 mikroprojektów dofinansowanych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną nie tylko efekty projektu i najciekawsze przedsięwzięcia polsko-słowackie, ale i przewodnik pt. Łączą nas mikroprojekty barwnie ilustrujący i opisujący współpracę transgraniczną w 44 wybranych mikroprojektach. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najlepszy zrealizowany mikroprojekt w następujących kategoriach:  „Poznać przeszłość”, „Kierunek kultura”, „Szlaki transgraniczne”, „Na dwóch kółkach wokół Tatr”, „Eko-projekty”, „Sport-pasja-zdrowie”, „Bezpieczeństwo przede wszystkim” oraz „Akcja aktywizacja”.  Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie wystawa prezentująca rezultaty mikroprojektów.

  • Gmina Czarny Dunajec, Czarny Duunajec - otwarcie polskiej części Szlaku wokół Tatr
W  niedzielę 27 września 2015 r. Gmina Czarny Dunajec  zaprasza do udziału w otwarciu 75 km polsko-słowackiej ścieżki rowerowej zrealizowanej w ramach projektu pt. Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr. Na początek podejmiesz wyzwanie uczestnicząc w transgranicznym rajdzie rowerowym po Szlaku wokół Tatr. Start o godz. 14:00. Meta na parkingu przy Zespole Szkół w Czarnym Dunajcu, gdzie  odbywać się będzie piknik  rowerowy z mnóstwem niespodzianek. Przed godz. 19:00 wraz z paradą muzyczną szczudlarzy wyruszysz na czarnodunajecki Rynek. Czekać tam będzie na wszystkich moc wrażeń,  m.in.  etiuda dramatyczna “Walka żywiołów”, inscenizacja “Niech żyje rower!” i wielki finał w postaci instalacji ogniowej. Ruszaj po rowerową przygodę wokół Tatr! Szczegółowe informacje znajdziesz  na stronie www.szlakwokoltatr.eu (www.cestaokolotatier.eu)

  • Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu, Nowy Targ - spotkanie polskiej i słowackiej młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół z Nowego Targu, Preszowa i Kieżmarku
Dnia 21 września 2015 r. w Centrum spotkań młodzieżypolsko-słowackiej przy Zespole Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu od godziny 10:00 rusza spotkanie polskiej i słowackiej młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół z Nowego Targu, Preszowa i Kieżmarku. Celem spotkania jest przedstawienie młodym ludziom historii przygranicznej współpracy, zachęcenie do współdziałania poprzez pokazanie efektów podjętych przedsięwzięć, ale również danie młodym impulsu do prezentowania i realizacji ich własnych pomysłów w tym obszarze. Będzie to okazja do podzielenia się doświadczeniami współpracy zagranicznej, a także do zaprezentowania na wesoło, w formie skeczy i pokazów umiejętności, zawodów, w których kształci się młodzież. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie polsko-słowacki pokaz mody inspirowanej kulturą i tradycją pogranicza. Oprawę muzyczną wydarzenia w formie koncertu zapewnią zespoły muzyczne działające w zaproszonych szkołach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii i produktów związanych z kształceniem zawodowym szkół biorących udział w spotkaniu.

Pełne kalendarium wydarzeń organizowanych w ramach dnia EWT znajduje się tutaj.