Niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Bieg Podhalański

Bieg Podhalański2013-02-11
W dniu 9 lutego 2013 r. odbył się Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Trasa zawodów poprowadzona została wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Uczestnicy  mieli do pokonania trasę 5, 15 lub 30 kilometrową. W zawodach wzięło udział blisko 700  miłośników i miłośniczek biegania na nartach (w tym ponad 470 mężczyzn i ok. 200 kobiet). Najmłodsi uczestnicy - być, może następcy olimpijczyków mieli po 8,9 lat, a najstarszy uczestnik - 80 lat. Wśród zawodników były osoby niepełnosprawne oraz spora grupa biegaczy ze Słowacji. Nie zabrakło także uczestników pokonujących trasę zawodów w tradycyjnych strojach góralskich.

Bieg Podhalański jest jednym z działań realizowanych w ramach mikroprojektu pt. Otwarte strefy rekreacji w miastach partnerskich Nowy Targ- Kieżmark, którego beneficjentem jest Gmina Miasto Nowy Targ. Partnerem słowackim w projekcie jest Miasto Kieżmark. Aby stworzyć mieszkańcom pogranicza polsko-słowackiego odpowiednie warunki na rzecz zdrowego i  aktywnego spędzania wolnego czasu w ramach projektu finansowane jest również m.in. bieżące utrzymywanie tras narciarstwa biegowego usytuowanych na nowotarskim lotnisku oraz wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Fotografie pochodzą z archiwum Euroregionu "Tatry".