Niedziela, 01 października 2023 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Bieg Podhalański

Bieg Podhalański2013-01-29
Gmina Miasto Nowy Targ serdecznie zaprasza miłośników biegania na nartach do udziału w Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II. Bieg odbędzie się w dniu 9 lutego 2013 r. (sobota). Trasa zawodów poprowadzona zostanie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 5, 15 lub 30 kilometrową.  Regulamin Biegu znajdą Państwo tutaj. 


Bieg Podhalański jest jednym z działań realizowanych w ramach mikroprojektu pt. Otwarte strefy rekreacji w miastach partnerskich Nowy Targ- Kieżmark. Projekt ten służy m.in. promocji „otwartych stref rekreacji”, jako markowego produktu turystycznego pogranicza polsko-słowackiego. W ramach projektu finansowane jest również m.in. bieżące utrzymywanie tras narciarstwa biegowego usytuowanych na nowotarskim lotnisku oraz wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Partnerem słowackim w projekcie jest Miasto Kieżmark.