Czwartek, 30 listopada 2023 r.
Uwaga! Od  dnia 18.08.2016 r. obowiązuje zaktualizowany pakiet aplikacyjny dla I naboru mikroprojektów. Pakiet dostępny jest tutaj.

resetpowiększdrukuj

Album pt. "WIDZIANE Z MUSZYŃSKIEGO ZAMKU..."

Album pt. "WIDZIANE Z MUSZYŃSKIEGO ZAMKU..."2012-03-21
Tytuł: Widziane z muszyńskiego zamku...,tekst: Barbara Chudzińska, wyd. Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, ss. 96, Muszyna 2010, nakład: 2.000 egzemplarzy

Niniejsze wydawnictwo, opracowane  w ramach mikroprojektu pt. Spotkajmy się na zamku w Muszynie - historia i współczesność, ma przybliżyć czytelnikowi dzieje czterech średniowiecznych zamków-dwóch polskich: Muszyny i Rytra i dwóch położonych  na terenie Słowacji: Kamenicy i Plavca oraz wprowadzić go w świat zamków –świat ich historii i teraźniejszości.   Jak czytamy w przedmiotowej publikacji  zamki w Muszynie, Rytrze, Kamenicy i Plavcu  różni  niemal wszystko poza malowniczym otoczeniem-przynależność polityczna, prawo własności wielkość, rozplanowanie. Połączył je transgraniczny projekt   Spotkajmy się na zamku w Muszynie - historia i współczesność oraz nieprzychylny los…Zniszczone w różnych okolicznościach nie zostały odbudowane i pozostawione same sobie niemal znikły z powierzchni ziemi  dzisiaj wszystkie poza Plavcem, są mozolnie odkopywane przez archeologów i zabezpieczane jako trwałe ruiny.   Album wydano w trzech wersjach językowych: polskiej, słowackiej i angielskiej.